Kategoriler
Uncategorized

Mide botoksu faydalı mı

Hastalarımızın işlem öncesinde bizlere ilk başvurduklarında en çok sordukları sorulardan biri de “Mide botoksu faydalı mı” sorusu. Bu yazımızda botoksun etkilerin ve mide botoksu ile botoks uygulaması ile midemizde ne gibi mekanizmalar çalışıyor onlara göz atacağız.

Mide botoksu faydalı mı, Etki mekanizması ile mide botoksu

Botoksu vücudumuzun pek çok bölgesinde farklı uygulamalarla uygulanmaktadır. Mekanizma olarak botoks, uygulandığı bölgedeki kasların kasılmasını azaltırlar. Örneğin yüzde uygulandığında o bölgedeki kasların 3 ile 6 ay arasında kasılmasını azaltarak bölgedeki çizgilerin giderilmesini ve genç görünüm sağlarlar.

Diş sıkma tedavisinde de çene kası olan masseter kasına uygulanan botoks kasın rahatlaması ile diş sıkma azalmış olmakta ve diş sıkma süreci ortadan kaldırılmış olmaktadır.

Bunun yanı sıra koltuk altı terleme tedavisi, migren tedavisi gibi pek çok alanda botoksu uygulamaları yapılmaktadır.

Midede uygulanan botoks ne işe yaramaktadır?

Mideye uygulanan botoksu faydalarına göz atacak olursak,

  • Midenin çıkışına yapılan botoks uygulaması ile yiyeceklerin daha uzun sürede midede tutularak tokluk hissi ve süresi artar.
  • Midenin girişine ve farklı noktalara yapılan botoks ile midenin kasılması yavaşlatılır ve tokluk hissi ve süresi artar, iştah azalır.

Mide botoksu faydalı mı sorusuna bu iki madde ile özet bilgi olarak yer verdik. Detaylı bilgi için 0 552 373 31 83 numaralı telefondan irtibat kurabilirsiniz.

“Mide botoksu faydalı mı” için 1 yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir